Ankara Parasayma Makinesi

Gündelik yaşamımızda pek sık kullanmasak ta kendi iş yerimiz ya da bir yere çalışıyorsak, çok miktardaki parayı saymak oldukça zordur. Bunun için hem ayrı zaman ayırmak gerekir hem de yanlış sayma, emin olamama durumları vardır. Bu gibi durumlara artık son diyebilirsiniz çünkü para saymak için artık vakit ayırmanıza gerek yok ayrıca yanlışlıklara sebebiyet verecek durumları da ortadan kaldırıyoruz.

Son zamanlarda özel iş yerlerinde, bankalarda da sık başvurulan para sayma makinesi oldukça zaman kazandırmaktadır. Nakit para sayma işlemini kolay hale getiren, hata oranını ortadan kaldırarak hayatımızdaki yerini almıştır. Bir para makinesi 1 dakikada 1600 banknot sayabilecek kapasitededir ki buda zamandan tasarruf anlamına gelir.

Özellikle bankalarda çok rağbet görmesine karşılık son zamanlar özel ticaret mekânlarında da kullanılma oranı artmıştır. Para sayma makinası sahip olduğu özelliklere ve görünüşlerine göre değişmektedir. Ayrıca makinenin kapsadığı özelliklere göre de fiyat konusunda değişiklikler vardır. Makine çeşitleri ve özelliklerine sitemizden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Hayatımızın içinde olan bu para sayma makinelerini alırken dikkat edilmeli, tercih edilen özelliklere göre incelenmeli ve istenen özellikte makineler alınmalıdır. Para sayma makinası genel özellik olarak sahte para yakalama özelliği mevcuttur. Çeşitleri; classic para sayma makinesi, karışık para sayma, profesyonel para sayma ve iki katlı karışık para sayma makinelerden oluşmakta, bunlarında çeşitlerini görebilirsiniz.

  • Ankara Kağıt Para Sayma Makinesi
  • Ankara En iyi Para Sayma Makinesi
  • Ankara Karışık Para Sayma Makinesi
  • Para Sayma Makinesi Ankara
  • Ankara Bozuk Para Sayma Makinesi
  • Ankara Sahte Para Kontrol Cihazı
  • Sahte Para Kontrol Cihazı Ankara

Para Sayma Makinesi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Temel işlevi para saymak olan Ankara para sayma makinesi, yoğun para trafiğinin yaşandığı her işyerinde kullanılmaktadır. Kişilerden kaynaklanan hesap hatalarını sıfıra indirger. Bundan dolayı tahsilat yapan tüm işletmeler bu cihazlara yoğun ilgi göstermektedir. Para sayma makineleri paraları saymaya yaramaktadır. Bir kısmı aynı zamanda para kontrolü de yapar. Para kontrol makineleri ise sadece paranın belirli özelliklerine bakarak sahte olup olmadığını anlamanıza yardımcı olur.

Para Sayma Makinesi Nedir? Sayma Makinesi Nasıl Çalışır?

Günlük hayatın yorgunluğu, iş hayatının stresi, dikkat eksikliği gibi durumlar zaman zaman ortaya çıkmaktadır. Bu gibi bazı etkenler para sayarken konsantrasyonun dağılmasına ve sayımda hata yapılmasına neden olmaktadır. Bu hatalar işletmelere çok ciddi kayıplara neden olmaktadır. Aynı zamanda sayım hatasından çıkan açığın nerede oluştuğu konusunda ciddi uğraşlara da sebep olmaktadır. Ödemelerinizi yaparken eksik para vermeniz firmanızın marka değerine, fazla para vermeniz kesenize zarar vermektedir. Bunların önüne geçmek, insanlardan dolayı oluşan hataları sıfırlamak için geliştirilen makinelere para sayma makinesi denilmektedir. İçerisinde sensörler, kızıl ötesi ışınlar ve dram mekanizması bulunmaktadır. Bu mekanizma sayesinde hazne kısmına konulan paraları büyük bir sürat ve doğrulukla sayan makinelerdir. Farklı birçok özelliği bulunan cihazların bir kısmı, yırtık veya normalin dışında bir şekil bozukluğu olan paraları ayırt etmekte ve kullanıcıya ayrı bir şekilde teslim etmektedir. Aynı işlemi sahte paraları tespit için yapan makinelere de çift katlı para sayma makinaları denilmektedir.

Sahte Para Nasıl Ayırt Edilir?

Günümüzde kötü niyetli insanların başvurduğu sahte para yöntemi ne kadar sıkı kontrol edilse de bir risk teşkil etmektedir. Ticaret yaparken sattığımız ürünün tüm karını götüren, bizi zarara uğratan sahte para tehlikesine karşı, riski azaltmak için Sahte Para Kontrol Kalemleri, Para Kontrol Makineleri Ve Para Sayma Makineleri kullanılır. Sahte parayı analiz sistemi makinadan makinaya farklılık göstermektedir. Para sayma makinesinin çalışma prensibi temelde sensörlerine dayanmaktadır. Sensörleri sayesinde haznesine yerleştirilen nesneyi gerçek paranın özellikleri ile kıyaslar, farklı olanları ayırır ve özel dram yapısı sayesinde paraları karıştırmadan değerlerine göre sayar. Cihaz içerisinde bulunan 2D sistemler paranın yüksekliğini, 3D sistemler ise en boyunu ölçerek karar vermektedir. Ayrıca paranın renk tonunu ve yoğunluğunu kontrol eden IR sistemler de bu tespitte büyük kolaylık sağlamaktadır. Para kontrol makineleri ise genelde mor ışıkla hologram ve renk tonu kontrolü yapılmasını sağlar. Kontrol kalemleri ise para üzerine atılan çizikle sahte veya gerçek olduğunun anlaşılmasını sağlar.

Para Sayma Makinesi Çeşitleri ve Fiyatları

Temelde iki çeşide ayırmak mümkündür. Kağıt para sayma makineleri ve bozuk para sayma makineleri. Bozuk para sayma makinesi ne işe yarar demeyin, günlük bozuk para tüketimi çok yüksek olan market, mağaza gibi nakit para ile çalışan firmalar bu ürünleri sıklıkla tercih etmektedir. Para sayma makinelerinin fiyatları; sahte, yırtık, kesik parayı ayırt etme ve kullanıcıya kolaylık sağlayan para sayma makinesi özelliklerine göre değişmektedir.

Hızlı iletişim